قیمت خرید پتو از نمایندگی

قبل از خرید پتو شما باید اندازه و سایز پتوی مورد نیاز خود را مشخص کنید اینکه شما تقاضای خرید پتوی یک نفره، دونفره یا پتوی کودک را دارید باید قبل از خرید مشخص گردد.

کلمه پتو از پت که به معنای مو میباشد و نوعی بافته پشمی است تشکیل شده و به عبارتی رواندازی  است که معمولاً در هنگام خواب روی خود می­کشند.

شیوه ساخت و کاربرد پتو

در ساخت پتو لایه­ های مختلفی به کار رفته است که برخی از این لایه­ ها جهت زیبایی و برخی دیگر برای گرم نگه­داشتن بکار می­روند. پتو در واقع برای گرما و راحتی مورد استفاده قرار می­گیرد و به طور سنتی از پشم ساخته می­شود زیرا دارای خواص مقاوم در برابر آتش، گرما و تنفس می­باشد.امروزه از الیاف مصنوعی برای ساخت پتو استفاده می­گردد.
با توجه به مواد به کار رفته در ساخت پتو می­توانیم آن را به تقسیم بندی ذیل نام ببریم.

خرید پتو

انواع پتو

  • کشباف
  • راسو
  • پلی استر
  • پنبه
  • ابر
  • پشم
  • اکریلیک

دیگر نام­ های بکار رفته برای پتو تسلی، لحاف،پوشش ابریشم و… می­باشد.

خرید پتو

نکات لازم جهت خرید پتو

1-انتخاب اندازه پتو

2- انتخاب برند با توجه به میزان بودجه

با توجه به تنوع برند پتوهای موجود در بازار و انواع گوناگون پتو شما باید بسته به میزان هزینه­ای که برای خرید پتو در نظر گرفته­اید از برندهای وارداتی و داخلی انتخاب نمایید.

3-انتخاب رنگ و مدل پتو طبق اتاق مورد استفاده

با توجه به نظریه روان پزشکان آمریکایی مبنی بر انتخاب رنگ پتو بین رنگ­های سبز ملایم، صورتی، لیمویی، گلبهی، یاسی، کرم و یا سفید؛ بهتر است انتخاب رنگ پتو با توجه به مواردی که ذکر شد انتخاب گردد تا قبل از خواب و با دیدن رنگ پتو از نظر روانی به آرامش برسیم.

4- دقت در انتخاب پتوی کودکان

هنگام خرید پتو برای کودکان از انتخاب پتوهایی با عکس حیوانات ترسناک، شخصیت­های کارتونی خشن و یا رنگ­های هیجان­ انگیز و تند مانند رنگ قرمز برای کودکان بپرهیزید.عکس پتوی بچه ­ها بهتراست از شخصیت­ های کارتونی دوست داشتنی و محبوب آنان باشد تا در هنگام خوابیدن و استراحت حس خوبی به آنها منتقل کند. همچنین به جنس پتوی کودکان بسیار اهمیت دهید و برای آنان از میان نمونه ه­ای پنبه­ ای، ارگانیک  و یا پشم شیشه­ ای پتو انتخاب نمایید.

5- پتویی بخرید که قابلیت شستشو داشته باشد.

بهتر است هنگام خرید پتو برچسب قابل شستشو در ماشین لباسشویی یا machine washable  روی آن درج شده باشد در این صورت می­توانید به راحتی کار شستشوی آن را به ماشین لباسشویی و یا خشکشویی بسپارید.

خرید پتو

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.