سایت آنلاین خرید روفرشی و متکا بصورت عمده

روفرشی و متکا که روفرشی برگرفته از طرح و نقش گلیم و فرش دستی،متکا نوعی بالش استوانه‌ای شکل و دراز است.روفرشی  با بهترین کیفیت و ماندگاری بالا  تولید و بصورت عمده عرضه می­شود. متکا برای خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد و در ایران نیز کمابیش مورد استفاده است. هر چند در گذشته استفاده از آن متداول‌تر بوده‌است.

روفرشی و متکا

روفرشی­ها در رنگ­ها وطرح­های متنوع تولید می­شوند که این طرح­های متنوع در ماشین آلات بافندگی خاصی به نام ماشین ­های راپیری مجهز به سیستم ژاکارد تولید و بصوت عمده عرضه می­شوند. در ادامه به صورت کامل به بحث متکا می پردازیم.

انواع روفرشی

– روفرشی مخملی

– روفرشی کوبلنی

– روفرشی ابریشمی

اندازه­ ی روفرشی

– روفشی 12متری

– روفرشی 9 متری

– روفرشی 6 متری

– روفرشی 3 متری

رو فرشی(قالی مانند) پارچه ­ای ضخیم دارد که در پوشاندن عیب فرش مورد استفاده می­گیرد.

روفرشی و متکا

متکا

 بالش (تکیه گاه، مخده، پشتی، نمرق)که برای خوابیدن استفاده می‌شود اشکال مختلفی  دارد: چهارگوش واستوانه ای مکعبی، که داخل پارچه­ ی بالش را از پر پرندگان یا پنبه یا ابر تولید می­کنند.این وسیله همچنین برای تکیه دادن هنگام نشستن روی زمین ویا مبل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این واژه (کلمه) ریشه عربی دارد و به معنای محل تکیه یا تکیه گاه می باشد.متکا از دیر باز در خانه های ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و هنوز هم با وجود ورود مبلمان باز هم پشتی سنتی ایرانی در کنار مبلمان های مدرن جایگاه خود را حفظ نموده است.

انواع متکا

انواع متکا پلی استری: نازک و نرماست و قیمت مناسبی دارد.

متکای اسفنجی: اسفنجی شکل بسیار نرم و دارای اشکال گوناگون.

متکای پرز لایه ­ای: نرم­ترین و گران­ترین نوع بالش.

روفرشی و متکا

اندازه پشتی یا متکا

اندازه پشتی، متکا: نیم(متر) در یک(متر) میباشد که این نوع پشتی در مناطق مختلف ایران سایز های متفاوتی دارد. مثلا در مناطق کوردنشین همچون کردستان بیشتر اندازه های مورد پسند متکا:  نیم(متر) در هفتاد-هشتاد(سانتی متر) میباشد.

در بین ترکمن ها اندازه متکا: شصت-هفتاد(سانتی متر) در یک(متر) یا یک متر و بیست سانت مرسوم میباشد.

و در شهر تهران که بیشترین استقبال از متکا را دارند، اندازه متکا:  معمولا پشتی نیم(متر) در یک(متر) میباشد.

جنس متکا

داخل پشتی از یونیلیت فشرده و پارچه پشت پشتی از نوعی پارچه مخملی ساده محکم می باشد، که که در آن زیپ چرخ شده بر روی مخمل تعبیه شده است.

هنگامی که بخواهید رویه متکا را شست شو دهید به راحتی زیپ را باز کرده و یونیلیت را از داخل پشتی خارج کنید و فرش پشتی را شست شو دهید.

روفرشی و متکا

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.